Historia kapely

25. srpna 2011 v 12:59 | Nesqiuck |  historia kapely
Historie kapely Simple Plan začíná skoro v polovině devadesátých let, kdy bylo bubeníkovi Chucku Comeau a zpěváku Pierru Bouvierovi 13 let a byli v punk-rockové kapele, která pořádala turné po celé Kanadě - Reset.
Reset vydali své první album roku 1997, ale další rok Chuck odešel z kapely, aby se více koncentroval na své studium (a také kvůli častým hádkám s Pierrem). Chuck byl ale muzikou přitahován stále víc a víc a v roce 1999 začal hrát se svým starým přítelem ze střední školy - kytaristou Jeffem Stinco. Sebastien Lefebvre, další přítel a kytarista se k nim byl brzy také přidal a kapela byla zrozena. Jediná věc, která jí chyběla byl zpěvák.

"Hledali jsme," vzpomíná Comeau. "Známe miliony lidí, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc jsme přicházeli na to, že potřebujeme v kapele Pierra." Mezitím byl Pierre nespokojen s Reset, kde měl čtyři povinnosti a ještě k tomu zpívání.
"Chtěl jsem to vzdát, jít zpátky do školy a zapomenout na muziku," řekl Bouvier. "Pak jsem se jednu noc setkal s Chuckem na koncertě Sugar Ray v Montrealu a on na mě: "Mám tuhle novou kapelu a hledáme zpěváka." Šel jsem tam a viděl jsem je zkoušet a jejich songy byly tak nové a moderní, takže jsem si řek, že si dám ještě jednu šanci."
Kluci začali vytvářet pop-punkové songy - ale pořád byli neúplní. "Říkali jsme si, že nám pořád ještě něco chybí," řekl Bouvier. Takže se k nim přidal David Desrosiers - zpěvák/basista, který nahradil Pierrovo místo v Reset, ovšem nakonec také zdrhl.
"Chtěli jsme být odlišní a mít víc pohybu na pódiu," řekl Comeau. "Naše koncerty jsou o skákání, o tom být v pohodě a být šílení. A protože máme tři lidi s nádhernými hlasy - Pierre, David a Seb - chtěli jsme se zaměřit na tři vícehlasy a snažili jsme se udělat tím něco svého vlastního."
Od vzniku kapela vydala následující alba - první v roce 2002 - No Pads, No Helmets…Just Balls, druhé v roce 2004 - Still Not Getting Any, třetí v roce 2008 - Simple Plan (eponymní album - jmenuje se stejně jako kapela) a čtvré v roce 2011 - Get Your Heart On!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama